Buradasınız

TÜBİTAK Kamu Kurumları Araştırma ve Geliştirme Projelerini Destekleme Programı (KAMAG)   GCAT - Psikolojik Ölçme Aracı Geliştirilmesi (2017) Proje No: 115G058

TÜBİTAK Kamu Kurumları  Araştırma ve Geliştirme Projelerini Destekleme Programı (KAMAG)   GCAT - Psikolojik Ölçme Aracı Geliştirilmesi (2017) Proje No: 115G058

Ülkemiz için özgün bir zeka testi geliştirilmesi ve söz konusu psikometrik aracın standardizasyonu projesi bir süre önce yürürlüğe girmiş bulunmaktadır. 

Projenin paydaşları, özgün bir zeka testi geliştirilmesi talebi ile  TÜBİTAK’a başvuru yapan Milli Eğitim Bakanlığı, projeyi bir KAMAG projesi olarak destekleyen TÜBİTAK, projede yönetici olarak görev yapan Gazi Üniversitesi AR-GE firması BYS Grup, projenin akademik yönünü, proje yürütücüsü kurumlar olarak gerçekleştiren Ankara Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi’dir. Bu gruplarda görev yapan elemanlar akademisyen araştırmacılar, eğitim uzmanları, danışmanlar, teknik elemanlar ve bursiyerler ile proje yöneticisi ve proje yürütücülerinden oluşmaktadır.

Projenin Doğuş Üniversitesi ayağında Proje Yürütücüsü ve araştırmacı olarak görev yapmaktayım.

Özgün bir zeka testi geliştirilmesine ilişkin etkinlikleri; başta araştırmacı meslektaşlarım Doç. Dr. Emel Erdoğan Bakar ve Yard. Doç. Dr. Elvin Doğutepe, ayrıca, danışmanlarımız, teknik elemanlarımız ve bursiyerlerimizden oluşan bir grup olarak gerçekleştirmekteyiz.

Zekanın ölçülmesinde ülkemizi dışa bağımlılıktan kurtaracak olan böyle bir projenin gerçekleştiricileri olmanın haklı kıvanç ve gururunu yaşamaktayız.