Buradasınız

STK Etkinlikleri

1-5 Şubat 2016 tarihlerinde dernek merkezimizde, “Standardize Nöropsikolojik Test Eğitimi”ne ev sahipliği yapmıştır. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Psikoloji Bölümünün öğretim elemanı ve öğrencilerinin katıldığı eğitim Prof. Dr. Sirel Karakaş koordinatörlüğünde düzenlenmiştir.

Nöropsikolojik testler insan zihninin bellek, dikkat gibi temel işlevlerinin değerlendirilmesinde kullanılmaktadır. Bu testler İleri yaşlarda Alzheimer, çocuklukta dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu gibi psikiyatrik/nörolojik hastalıkların tanılanması, tedavinin etkinliğini değerlendirilmesi ve rehabilitasyon gibi alanlarda psikologların sıklıkla kullandıkları araçlardır. 

Çağdaş, ileri görüşlü, başarılı gençlerin yetişmesi konusunda derneğimiz pek çok şekilde üniversite öğrencilerini desteklemektedir. Çatımız altında gerçekleştirilen Standardize Nöropsikolojik Test Eğitimi de, genç psikolog adaylarının mesleki bilgi ve tecrübelerini geliştirmelerine, tam donanımlı birer psikolog olmalarına büyük katkılar sağlamıştır. Psikologların topluma faydalı birer birey olmalarında,  benzeri diğer eğitimler gibi bu eğitimin de yeri büyüktür. Derneğimiz, çatısı altında gerçekleştirdiği test eğitimi yoluyla, gençlerin eğitimine verdiği desteği bir kez daha göstermiştir.

  • STK Etkinlikleri
  • STK Etkinlikleri
  • STK Etkinlikleri
  • STK Etkinlikleri
  • STK Etkinlikleri